Tapety do pokoju dziecięcego – jak wybrać?

Pokój dziecka to miejsce,  w którym spędza on czas na zabawie, nauce i relaksie. Jego wystrój wpływa więc na rozwój i wyobraźnię malucha. Warto poświęcić nieco czasu na urządzenie tego pomieszczenia.

Co na ścianach?
Ściany stanowią są szerokie pole do popisu. Powinny być przede wszystkim radosne, ale także nie mogą przytłaczać zbyt dużą ilością barw. Na pewno sprawdzą się motywy z bajek i kreskówek. Oferta tapet na rynku jest w tej chwili bardzo szeroka. Przedstawiamy kilka pomysłów:

Tapety do pokoju dziecięcego
Tapet nie należy się bać. Wbrew pozorom ich montaż nie jest trudny, a i one same mogą z powodzeniem wytrzymać na ścianie kilka lat. Technologia w tym zakresie bardzo się rozwinęła na przestrzeni kilku ostatnich lat. Dodatkowo tapety ścienne doskonale kryją wszelkie niedoskonałości, nierówności, a które samodzielnie przy pomocy gipsu trudno jest się pozbyć.

Niektóre odmiany nadają się do zmywania na mokro, wystarczy gąbka z odrobiną detergentu. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku pokoju dziecięcego, gdzie nietrudno o zabrudzenia. Ponadto tłumią one hałas i zarazem ocieplają wnętrze. Natomiast gdy się znudzą bez problemu można wymienić je na nowe.

Zobacz jak pięknie mogą wyglądać na ścianie:

2_maxibambino_3 3_max1_max

Jakie tapety wybrać?
Najbardziej popularne są tapety papierowe, ale są dość cienkie i raczej mało odporne na wilgoć. Ich zaletą jest niska cena, ale nie pokrywają nierówności tak dobrze jak inne.

Tapety winylowe posiadają dodatkową warstwę PCV. Można je dzięki temu zmywać, dodatkowo są także ognioodporne. Te atuty są z pewnością bardzo ważne w przypadku pokoju dziecięcego.

Tapety na flizelinie są z kolei najłatwiejsze do montażu. Wystarczy ścianę nasmarować klejem i nakładać na nią gotowe arkusze tapety. Równie łatwo je zdemontować.

A może fototapety?
Ciekawym rozwiązaniem mogą być także fototapety. Istnieje możliwość samodzielnego zaprojektowania nadruku (z motywem np. ulubionej bajki malucha)  lub można zakupić gotowy już wzór. W sklepach jest szeroka oferta przygotowana zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Ich montaż i demontaż nie należą do zbyt skomplikowanych.
Zobacz kilka popularnych dziecięcych wzorów:

Schowek03 Schowek05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *