Tapeta w kropki – czy warto?

Tapeta w kropki to rozwiązanie, które nie wychodzi z mody. Groszki są lekkie, radosne i pasują w zasadzie do każdej stylistyki – klasycznej i nowoczesnej. Ładne tapety sprawdzą się zarówno w przypadku sypialni, jak i salonu czy pokoju dziecięcego. Największą popularnością cieszą się tapety w białe kropki na pastelowym tle.

Kropki zawsze modne
1Kropki, grosze robiły prawdziwą furorę w latach 50. i 60. XX wieku. Królowały na ubraniach i wszelkiego rodzaju tekstyliach. Dzisiaj często spotykane są na modnych tapetach retro. Tło zazwyczaj jest różowe lub niebieskie, a same kropki białe. Nie jest to jednak jedyna możliwość Równie efektownie będzie prezentować się te czarne na białym tle. To design elegancki, ale pasuje także i w aranżacjach mniej oficjalnych. Pomieszczenia urządzone w sposób nowoczesny z kolei można połączyć z tapetami w różnokolorowe kropki. Jednak tutaj trzeba uważać,aby nie przesadzić z ilością barw w jednym wnętrzu.

Jaka kolorystyka?
2Mocne, intensywne kolory kropki na pewno złagodzą, zwłaszcza jeśli są białe. Niezwykle modny połączeniem jest zestawienie szarości z bielą. Będzie pasować zarówno do aranżacji minimalistycznej, jak i np. skandynawskiej. Można pokusić się wówczas np. o białe meble lub te utrzymane w bardziej intensywnych barwach np. fioletowe lub turkusowe. Białe kropki dobrze prezentują się też na granatowym lub czarnym tle. W drugim przypadku nie wolno jednak z nimi przesadzić. Można je umieścić np. tylko na jednej ścianie.

Tapety do pokoju dziecięcego
3Tapeta w kropki doskonale sprawdzi się też w pokoju dziecięcym. Przyjęło się powszechnie, aby w przypadku chłopca była ona niebieska, u dziewczynki natomiast różowa. Nie jest to jednak obowiązująca zasada i nieco większe dziecko można zapytać o zdanie w tej kwestii. Maluchy lubią przede wszystkim dużą ilość kolorów. W pokoju dziecka najlepszym rozwiązaniem są tapety naścienne na fizelinie. Wówczas, gdy dany motyw się znudzi, będzie można tapetę bez większego problemu wymienić na nową, utrzymaną w innej stylistyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *