Tapety pokojowe – pomysły

W dzisiejszych czasach urządzenie pokoju, domu czy mieszkania jest z jednej strony niezwykle łatwe- dzięki ogromnemu wyborowi podłóg, paneli, tapet czy mebli, z drugiej jednak strony tak duży wybór powoduje problemy z podjęciem decyzji. Największy problem pojawia się przy podejmowaniu decyzji czy ściany mają być malowane czy położona zostanie na nich tapeta. Zaletą tapety jest z pewnością możliwość stosowania jej w różnych pomieszczeniach, a także ogromna dekoracyjność. Można nawet wykańczać nimi ściany w różny sposób, łącząc różnorakie wzory, kolory czy faktury.

Tapety pokojowe – jakie kolory i wzory?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa istnieje bowiem bardzo urozmaicona kolorystyka tapet. Producenci tapet mają w ofertach zarówno jasne, pastelowe tapety o subtelnych wzorach, jak i takie w wyraźnych kolorach i nietuzinkowych połączeniach (na przykład pomarańczowy z różowym). Bardzo popularne są też takie tapety, w skontrastowanych, pop-artowskich odcieniach.

Podobnie jest przy wzornictwie – i tu panuje różnorodność. Wciąż modny jest styl orientalny, wzory kwiatowe oraz geometryczne, a także ogromne dekoracyjne motywy.

Bardzo duży wybór jest także przy wyborze tapet do pokoju dziecka. Pokoje dziecięce z piękną tapetą mogą tworzyć wyjątkowy, bajkowy klimat i rozwijać wyobraźnię dziecka. Pokój dziecka z odpowiednią tapetą nabiera ciekawego, wyjątkowego charakteru, a wnętrze staje się przytulne.

Tapeta w pokoju dziecka sprawdza się także, jeśli z jednej strony będzie kolorowa a z drugiej jednak łatwa do wyczyszczenia, ponieważ projektując pokój dla dziecka należy wziąć pod uwagę fakt, że ściany mogą zostać ochlapane sokiem czy jedzeniem a nawet niejednokrotnie pomalowane kredkami czy farbkami.

Reasumując wybór tapet na rynku jest tak duży, że każdy z pewnością odnajdzie wzór i kolor, jakiego szuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *